TGK BAŞKANLAR KURULU, KONYA'DA BULUŞTU
Haber
13 Mayıs 2022 - Cuma 22:58 Bu haber 11822 kez okundu
 
TGK BAŞKANLAR KURULU, KONYA'DA BULUŞTU
GÜNDEM Haberi
TGK BAŞKANLAR KURULU, KONYA'DA BULUŞTU

TGK Başkanlar Kurulu, Konya’da buluştu

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 24. Başkanlar Kurulu Toplantısı, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Konya’da buluşuyor. Toplantıya Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan ve Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen katıldı.

 

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde yapılan TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, 9 gazeteciler federasyonunun ve 86 gazeteciler cemiyetinin başkanları ve temsilcileri, basınının sorunları ve çözüm önerileri konusunda çalışma yapacak. Programa Aydın’ı temsilen Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan ve Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen katılım gösterdi. Konya Dedeman Otel’de düzenlenen organizasyon ilk olarak Konya Valisi Vahdettin Özkan’a gerçekleştirilen ziyaret ile başladı. Programın ilk gününde TGK Yönetim Kurulu ve diğer kurulların toplantıları ile devam etti. Toplantının ilk günü Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un ev sahipliğinde Meram Millet Bahçesi’nde bulunan Ala Balık Restoran’ta gerçekleşen akşam yemeği ile son buldu.

 

Konya’nın tanıtımı için önemli

 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 24. Başkanlar Kurulu toplantısı için Konya’da bulunan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu Üyeleri ile buluştu. Başkan Kavuş, Türkiye’nin dört bir yanından gelen cemiyet başkanları ve gazetecilere her yönüyle Meram’ı ve Meram Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı ve 70’den fazla cemiyet başkanları ile bir araya gelen Başkan Mustafa Kavuş, gazetecilere Meram ve Konya hakkında bilgi verdi. Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen toplantının Konya’nın tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, böylesi önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmasından dolayı Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir’e teşekkür etti.

 

 “Basın hizmetlerimizin tamamlayıcı unsurudur”

 

Mart ayında gerçekleştirdiği 2022 yılı değerlendirme toplantısında basın mensuplarına ‘yol arkadaşlarım’ diye hitap ettiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, “Bizler, ülkemize, şehrimize ve ilçemize hizmet ederken basınımız ve basınımızın temsilcileri de hemşehrilerimizin sesi, bizlerin de gözü, kulağı oluyor. Basını, her zaman bizlerin ve hizmetlerimizin tamamlayıcı unsuru olarak gördük. Yaklaşık 20 yıldır belediyeciliğin içindeyim bunun üç yılı da başkanlıkta geçti. Gazeteciliğin önemini, mesleklerinin zorluklarını yakından bilen bir insanım. Konya’da görev yapan tüm gazetecilerimizle birer mesai arkadaşı gibi çalışıyoruz. Onlar bir ilçemizle ilgili yaptıkları her haberde harekete geçiyor, bilgi doğruysa hatayı düzeltiyor, bilgi ya da yanlışsa onları ve kamuoyunu hemen bilgilendiriyoruz. Onların da doğruya ulaşmalarını sağlıyoruz. Hizmet noktasında birbirimizi tamamlayarak hizmet yolumuza devam ediyoruz. İlçemizde bugün 70’den fazla ilin hatta Kıbrıs’tan gelen cemiyet başkanlarımızı ve gazetecilerimizi ağırlamaktan da büyük onur ve mutluluk yaşıyoruz. Onlara Konya’yı ve Meram’ı tanıtma fırsatı bulduk. Turizm adına da önemli bir fırsat”

 

Konya’yı gezdiler

 

Konya’nın tanıtımı için de önemli bir buluşma olan programın ikinci gününde ise Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ile Başkanlar Kurulu üyeleri, Çatalhöyük, Bilim Merkezi, Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi'ni gezdikten sonra Sema gösterisine katıldılar. Program, Büyükşehir Belediyesi tarafından Tantavi Kültür Merkezi’nde verilen akşam yemeği ile son buldu.

 

Gala yemeği ile son bulacak

 

Programın üçüncü günü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 24. Başkanlar Kurulu toplantısı ile devam edecek. Mesleki sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılacağı toplantıda bir bildiri hazırlanacak. Cemiyet Başkanları daha sonra Kelebekler Vadisi, Sille Tarihi Kültürel Bölgesi, Şehir Gezisi ve Sille Barajı’nda verilecek ikramlar ile şehri tanımaya devam edecek. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Karatay Belediyesi tarafından verilecek Gala Yemeği ile son bulacak.

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: TGK, BAŞKANLAR, KURULU,, KONYA'DA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı