Mevkidaşım, boş konuşurken boğazın düğümlenmiyor mu?
Haber
20 Nisan 2022 - Çarşamba 18:19 Bu haber 11422 kez okundu
 
Mevkidaşım, boş konuşurken boğazın düğümlenmiyor mu?
SİYASET Haberi
Mevkidaşım, boş konuşurken boğazın düğümlenmiyor mu?

Alptekin: “Mevkidaşım, boş konuşurken boğazın düğümlenmiyor mu?”

 

Kurtuluş Savaşında tarihe tanıklık eden, 9 Ekim 1937 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlayan, Demirci Mehmet Efe’nin ayak izlerini taşıyan Nazilli’nin gerdanı İstasyon Meydanı, Aydın Büyükşehir Belediyesinin kent meydanı ve yer altı otopark projesi ile yenilenecek olmanın heyecanını yaşarken, bir taraftan da şantiye çalışmalarına karşı yürütülen yıpratma politikalarından dolayı sıkıntılı günler geçiriyor.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesinin kent meydanı ve yer altı otopark projesi şantiye çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken, genel iktidarın kurmayları ile yerel iktidarın kurmayları arasındaki polemikler son günlerde iyice ayyuka çıktı.

 

AKP Nazilli İlçe Mustafa Abak’ın önceki gün, “Aydın Büyükşehir Belediyemizce inşası yapılan İstasyon Meydanı 2 yıl daha bitmez” paylaşımı yeni bir polemiğin fitilini ateşledi.

 

Siyasal söylemleri güçlü, yürekli ve cevval CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AKP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın sözlerine karşılık Aydın’ın yıkılmaz kalesi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu söylemleriyle koruma altına alırken şunları söyledi.

 

 “Konuştukça batıyorsunuz”

 

AKP’nin Nazilli ilçe Başkanı durur durur kafasını taşa vurur ya! Bu gün gene aynısını yapmış mübarek, “Aydın Büyükşehir Belediyemizce inşası yapılan İstasyon Meydanı 2 yıl daha bitmez” demiş.

 

“İddiasına var mısın?”

 

Bak Abak,  ben diyorum ki bu iş 90 güne varmaz biter, sen de 2 yılda bitmez demişsin.

 

Gel seninle bir iddiaya girelim; kaybeden fakir fukaraya, garip gurebaya dağıtmak üzere 1 tır domates, 1 tır soğan, 1 tır patates, 1 tır biber, 1 tır da et alsın. Bak hem garip gureba kazanıyor işin sonunda. Ne güzel iddia… Herhalde hayır demezsin.

 

“Maziye bir bakıver”

 

Hem siz, bizi kendiniz ne sanıyorsunuz? Esas siz ve hükümetiniz Aydın’ı muz soyar gibi soyun. 112 binasını 5 yılda bitir, fındık kadar çevre yolunu 11 yılda bitir sonra bir de bu tarafa salla… Yok öyle yağma Abak…

 

Bak şurada 3 yıldır da, bitirebilirseniz şehir hastanesini yapmaya çalışıyorsunuz. Yol, kanalizasyon yapayım diyen Büyükşehir’e de bakanlıklarınız 3 yıldır izin vermiyor. Neden verilmediğini de Mustafa Savaş’a sor anlatsın. Pek bir ilgileniyor bu konuyla. Madem yaptırmayacaksınız, yolu karayollarına yaptırın, alt yapıyı da DSİ’ye olmaz mı? Yapın da hakikaten boyunun ölçüsünü alalım cevabını hasretle bekliyorum.

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: Mevkidaşım,, boş, konuşurken, boğazın, düğümlenmiyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı