Gençler, Ata’larının armağanını gururla kutladılar
Haber
19 Mayıs 2022 - Perşembe 21:09 Bu haber 11630 kez okundu
 
Gençler, Ata’larının armağanını gururla kutladılar
GÜNDEM Haberi
Gençler, Ata’larının armağanını gururla kutladılar

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı

 

Gençler, Ata’larının armağanını gururla kutladılar

 

Nazilli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programları, 15 Mayıs Pazar günü Gençlik Haftası çelenginin Ata’ya sunulması ile başladı. Hafta boyunca yapılan turnuvalar ve yarışmalarla devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenleri 19 Mayıs günü saat:09.30’da Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni, bisiklet şenliği ve belediye meydanındaki havai fişek gösterisi ile sona erdi

 

Nazilli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programları, 15 Mayıs Pazar günü Gençlik Haftası’nın başlaması nedeniyle Atatürk Anıtına Nazilli Gençlik Merkezi Müdürü Önder Baycan Taşdemir’in çelenk koymasıyla başladı.

 

Hafta boyunca, Nazilli Şehir Stadında lise ve dengi okulların katılımıyla genç kızlar ve erkekler kategorisinde hentbol, voleybol, basketbol, atletizm ve yüzme yarışmaları yapıldı.

 

19 Mayıs Perşembe günü saat 10’da İstasyon Meydanında Atatürk Anıtında protokol mensuplarının, öğrencilerin ve vatandaşların katılımıyla çelenk koyma töreni düzenlendi.

 

Törene, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Menduh Yalvaç, Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Av. Emel Şahin, Nazilli Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, Nazilli Jandarma Komutanı Binbaşı Hakdan Öztürk, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Nazilli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker’in çelenk koyması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra kutlama mesajları okundu.

 

Nazilli Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinden Sunay Geğen, gençlik adına yaptığı konuşmasında, “Atamızın bizlere armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında,  Türk ulusunun şahlanışının ve tarihi köklerimizin vefasını anlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasına, “19 Mayıs, müreffeh günlere yürümeye başladığımız gündür” diyerek başlayan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı meşale uygarlık yolumuzu aydınlatmıştır” dedi.

 

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini Hayati Acar, gençliğin Ata’ya cevabını Gaye Acar’ın okumasından sonra Yunus Efe Türker ve Ceyda Gülen şiirlerini okudular.

 

Gençlik haftası boyunca dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra İstasyon Meydanından, belediye meydanına kadar gençlik yürüyüşü yapıldı.

 

Saat 17’de şehir stadının önünden İsabeyli kapalı pazar yerinden dönüşün yapıldığı, Sümer Kampüsünde son bulan bisiklet şenliğinden sonra saat 21:30’da Nazilli belediye meydanında yapılan havai fişek gösterisi ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları son buldu.

 

 

 

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: Gençler,, Ata’larının, armağanını, gururla, kutladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı