ALPTEKİN: TÜİK BİLE CONTALARI YAKMAK ÜZERE
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 20:40 Bu haber 11761 kez okundu
 
ALPTEKİN: TÜİK BİLE CONTALARI YAKMAK ÜZERE
SİYASET Haberi
ALPTEKİN: TÜİK BİLE CONTALARI YAKMAK ÜZERE

Alptekin: “TÜİK bile contaları yakmak üzere”

 

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, çalışanları, emeklileri, öğrencileri, işsizleri, ülkede yok sayılan milyonlarca kişiyi büyük bir yoksulluğa ittiğini ve büyük bir ekonomik çöküntüye neden olduğunu belirttiği iktidarı eleştirmeye devam ediyor.

 

Başkan Alptekin, iktidarın sıkıştığı her zaman acı gündemi, suni gündemle değiştirmeyi adet edindiğini ancak vatandaşın suni gündemi film izler gibi seyrettiğini, sadece aynı gemideyiz diyenlerin kayıkçı kavgalarına biraz gülüp geçtiğini anlattığı yine cesur bir açıklama yaptı.

 

“Artık şaşırmıyoruz”

 

AKP’nin milletimize son armağanı 30 lirayı aşmış mazot hepimize hayırlı uğurlu olsun… “Çayı şekersiz için” diyen zihniyet, “aracınızı boşa alın arkasına geçip bir el atın” derse artık hiçbirimiz şaşırmayacağız herhalde.

 

Peki, üreticinin çiftçimizin diğer girdi maliyetlerine ne demeli?

 

TÜİK’in kendi verilerine göre bile gübre fiyatlarındaki yıllık zam oranı 241’i bulmuş, enerji maliyetleri deseniz 189!

 

“Kurtuluş destanı yazan milleti masallarla kandıramazsınız”

 

Hal böyleyken AKP, cambaz arama derdinde. Milleti öyle uyutabileceğini sanıyor. Sanıyor diyorum çünkü bu milletin çoktandır bu masallara karnı tok.

 

Aynı TÜİK’in verilerine göre bugün ülkemizde tam 24 milyon icra dosyası bekliyor. Bu ne demek biliyor musunuz? AKP’nin bugün bizi getirdiği hal; kundaktaki bebek dâhil her 3 vatandaşımızdan birisi icralık.

 

“Vatandaş içi boş tencereyi unutmaz”

 

Köşeye sıkıştığında başı kesik tavuklar gibi birbirlerine çarpa çarpa bir cambaz bir de tel yaratmaya çalışan AKP’nin artık ne teli ne de bir cambazı kaldı.

 

Ekonomi naralarını zamanında çok duyduğumuz, bugünlerde ise sesi soluğu tümden kesilmiş Mustafa Savaş da benzerleri de artık ne yapsak, nasıl bir suni gündem yaratsak da şu millet çektirdiğimiz sefaleti unutsa derdinde.

 

Unutmaz Mustafa Bey unutmaz. Her geçen gün, her nefes alıp verdiğinde daha fazla sizin mengeneniz altında ezilen bu vatandaş, ne sizi ne de çektirdiğiniz kara günleri unutmaz, çocuklarımıza bıraktığınız enkazı da affetmez haberiniz olsun.

Kaynak: () - Yasemin BALIKÇI Editör: Yasemin BALIKÇI
Etiketler: ALPTEKİN:, TÜİK, BİLE, CONTALARI, YAKMAK, ÜZERE,
Yorumlar
Haber Yazılımı